co nas wyróżnia

Set Sail (9)
NOTA OD MICHAELA JAMESA KITTERIDGE'A III

Mając zaledwie szesnaście lat, mój ojciec - Mike Kittredge, wykorzystując stare kredki, zrobił pierwszą świeczkę, jako prezent bożonarodzeniowy dla swojej matki. Zdarzenie to dało początek małej, ale szybko rozwijającej się firmie pod nazwą Yankee Candle Company. Kierując się głosem natchnienia i kładąc nacisk na jakość, mój ojciec sprawił, że marka Yankee stała się standardem w sektorze wyrobu świeczek i zmieniła krajobraz współczesnych podarunków. Następnie sprzedał Yankee Candle na rzecz Forstmann Little & Co. w 1998r. aby przejść na emeryturę i porzucić świat wosku i knotów – tak mu się przynajmniej wydawało.
W roku 2008, zrobiłem pierwsza świeczkę wykorzystując do tego nasz antyczny rodzinny piecyk Queen Anne traktując to wyłącznie jako zabawę. Kiedy w 2009 r., w ramach jednego z projektów prowadzonych na uczelni musiałem stworzyć i wypromować produkt; mój wybór był oczywisty - świeczki. Pracując nad tym projektem miałem poczucie kontynuacji rodzinnej spuścizny i spełniania. Było to uczucie, które już mnie nie opuściło.
Zacząłem omawiać możliwości przekształcenia studenckiego projektu w prawdziwy biznes z moim ojcem. Wiele dni spędziliśmy zastanawiając się jak to będzie, jeżeli obydwaj zaczniemy podążać obraną przez niego ścieżką. Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy uświadomiliśmy sobie, że obydwaj chcemy to sprawdzić.
I tak, tuż przed Bożym Narodzeniem 2009, narodziła się firma pod nazwą Kringle Candle. Nasz nowy do znajduje się w odległości niespełna dwudziestu mil od Yankee Candle, przy tej samej autostradzie stanowej. Jestem dumny, że firma, którą założył mój ojciec jest tak blisko i że oferujemy wysokiej jakości wyroby oraz miłe wrażenia osobom odwiedzającym nas.
Niezwykle aromatyczna linia Kringle Candle łączy w sobie to co najlepsze w tradycji z nową, ekscytującą linią produktów zaprojektowaną z myślą o dopasowaniu do każdego rodzaju wystroju. W fazie opracowania prowadziliśmy ścisłą współpracę z najlepszymi w branży perfumiarzami, którzy budowali zestaw stabilnych, przypominających naturalne zapachów świeczek. Nasze wyroby wykonane z białego wosku, to nie tylko doskonale komponująca się z każdym tłem gama produktów, ale także czyste, pełne blasku światło.


fragrance is a journey (4)

ZALETY PRODUKTÓW

• Oryginalne receptury rodziny Kittredge z wczoraj i dziś
• Ponad 150 unikalnych aromatów Kringle Candle i Country Candle
• Najwyższej jakości aromaty
• Do 50% więcej olejku zapachowego w świecy niż u innych producentów
• Czyste spalanie
• 100% produkt wykonany w USA
• Podtrzymanie jakości, trendów i design’u
• Atrakcyjne ceny dla klientów hurtowych i detalicznych

WSPIERANIE DZIAŁAŃ PROŚRODOWISKOWYCH

Wytwórnia wyrobów szklanych Kringle nie tylko produkuje pojemniki doskonale przystosowane do produkcji świeczek, ale także naczynia przystosowane do mikrofalówek I zmywarek. Po wykorzystaniu całego zapasu świeczki, zalecamy zastosować metodę niskiej temperatury, w celu usunięcia wszystkich pozostałości wosku. Wypróbujcie i dajcie upust wyobraźni wykorzystując pojemniki do przygotowywania wspaniałych posiłków lub przechowywania różnych drobiazgów.
W naszych wyrobach nie stosujemy knotów lub baz ołowiowych. Wykorzystywane przez nas techniki ręcznego wyrobu są całkowicie zgodne z normami i przepisami ASTM w zakresie materiałów i produkcji świec.
 
Set Sail (11)