Pomysły na zmianę wystroju

Dodano:2022-06-10

Funkcjonalność to podstawa

Chęć wprowadzenia zmian w wystroju naszych wnętrz może być spowodowana tym, że zwyczajnie chcemy wprowadzić do nich trochę świeżości lub nieco innego stylu. Poza kwestiami estetycznymi, zmiana aranżacji przestrzeni może być także powodem źle rozplanowanego wnętrza, które negatywnie wpływa na jego funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Jest to najważniejszy aspekt naszych domów, dlatego w pierwszej kolejności zadbajmy o to, aby spełniały one w 100% nasze potrzeby pod względem praktyczności. Zastanówmy się nam ustawieniem mebli względem okien oraz drzwi, a także na tym, by łatwo było się pomiędzy nimi poruszać. Gdy to będziemy mieli już za sobą, pozostaje nam przyjemniejsza część aranżacji wnętrza, jaką jest dekorowanie. Odpowiednia kolorystyka oraz kształty doskonale oddadzą styl mieszkania i stworzą harmonijną całość.

1 BLOG czerwiec 1

Dekoracje, które mówią o Tobie więcej niż tysiąc słów

Poza odpowiednio zaaranżowaną przestrzenią, niezwykle ważna jest także jej kolorystyka, która zależy wyłącznie od jej użytkowników. Niezależnie od tego, czy Twoje wnętrze jest w stylu nowoczesnym, czy klasycznym, możesz dobrać do niego dodatki w dowolnym kolorze. Pamiętaj jednak, aby wybrać maksymalnie dwie barwy, które razem współgrają. Możesz dopasować w ich kolorach meble, zasłony, poduszki, lampy i inne dekoracje, które chcesz mieć w swojej przestrzeni.
Warto zdecydować się także na świeczki, które poza pięknym zapachem, mogą zachwycać także wyjątkowym wyglądem, który podkreśli charakter Twoje wnętrza. Na rynku znajdziesz zarówno kolorowe, jak i bezbarwne modele, dlatego z łatwością dopasujesz je do stylu swojego domu. Możesz wybrać zarówno świeczki w gotowych słoiczkach, jak i modele do samodzielnej aranżacji w wybranym przez siebie świeczniku. Pośród nich masz praktycznie nieograniczone możliwości. Fantazyjne pojemniki czy słoje w odpowiednich kolorach delikatnie tłumią światło poprzez schowanie płomienia świecy wewnątrz. Możesz wybrać także modele przezroczyste z prawdziwego szkła, które idealnie sprawdzą
się zarówno do przestrzeni nowoczesnych, jak i klasycznych. Świetną propozycją dla miłośników klasyki są także tradycyjne świeczniki pionowe, które idealnie sprawdzą się do postawienia na stole lub komodzie. Możesz wybrać także specjalne kominki, które wyposażono w dodatkowe miejsce na wosk lub olejki. Dzięki temu zaaranżowana przestrzeń zostanie otulona nie tylko zmysłowym światłem, ale także aromatycznymi nutami wybranych przez Ciebie zapachów.

Świeczki do każdego wnętrza

Tej wyjątkowej dekoracji możesz użyć do aranżacji praktycznie każdej przestrzeni. Wystarczy wybrać odpowiedni model, aby cieszyć się ich pięknem niezależnie od okoliczności. Tradycyjne, pionowe modele doskonale sprawdzą się na kolację w gronie rodzinnym. Podkreślą uroczysty charakter spotkania i zapewnią dodatkową ozdobę stołu. Modele zapachowe w słoikach lub specjalnych świecznikach sprawdzą się do łazienki, salonu lub sypialni – wszystko zależy wyłącznie do Ciebie i tego, jaką atmosferę chcesz zapewnić swojej przestrzeni. Na chwile tylko we dwoje lub do ulubionej komedii romantycznej polecamy zakryte, kolorowe świeczniki lub kominki, które przytłumią światło i nadadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Zupełnie innym rodzajem świeczników są także te zewnętrzne, które umieszczamy na tarasie, balkonie lub ogrodzie, aby podkreślić wyjątkowy charakter aranżacji. Tego rodzaju lampiony mogą zostać postawione zarówno na meblach ogrodowych, jak i bezpośrednio na ziemi. Warto pamiętać, aby wybierać modele, które będą chroniły płomień przed wiatrem, ponieważ nawet najmniejszy jego podmuch może zgasić ten magiczny blask.
1 BLOG czerwiec 1

Aromatyczny zapach i niepowtarzalny wygląd to jednak nie wszystko, co zapewnią Twojej przestrzeni świeczki. Pamiętaj, że płomień, które tworzą, dodaje niesamowitego blasku i klimatu wnętrzu. Możesz użyć ich jako dodatek do pozostałego oświetlenia lub stworzyć niezwykle romantyczną i przytulną atmosferę w aranżowanej przestrzeni, w której to one będą jedynym źródłem światła.