Poradnik prawidłowego użytkowania świec zapachowych

Dodano:2021-12-14

Świeca to nie tylko piękny i intensywny zapach, ale także  wyjątkowy dodatek dekoracyjny Twojego domu, dlatego tak ważne jest aby dbać o estetykę jej palenia.
Prawidłowe palenie świecy ma także istotny wpływ na jej żywotność i czystość zapachu.

Mamy dla was kilka cennych wskazówek jak prawidłowo należy dbać o świece zapachowe, aby na długo cieszyły nas nie tylko pięknym zapachem ale i schludnym wyglądem:

Przed każdym paleniem warto zadbać o odpowiednią długość knotów przycinając je najlepiej specjalnymi nożyczkami do knotów, do długości  0,5-0,7cm.
Wpływa to na odpowiednią temperaturę palenia oraz niweluje kopcenie się naturalnego bawełnianego knota.
Jednorazowy czas palenia świecy powinien wynosić maksymalnie 3-4h, przedłuża to żywotność świecy i zachowuję piękny aromat olejków na długo. 

Świece najlepiej gasić specjalnym gaśnikiem do świec lub przytrzymując knot delikatnie zwilżonym wacikiem. Nie należy gasić świecy poprzez przykrywanie jej wieczkiem, gdyż opary dymu zostaną zamknięte w rozgrzanym, rozpuszczonym wosku. Zdmuchiwanie zaś świecy zakłuci piękny zapach olejków aromatycznych, który wypełnił nasze mieszkanie - dymem gaszącego się knota. 
Przed każdym paleniem świecy warto także delikatnie przetrzeć szklane brzegi i wnętrze nawilżaną chusteczką dla czystszego i  jeszcze jaśniejszego blasku płomienia. 

Świece Kringle Candle to czysta przyjemność użytkowanie i gwarancja pięknego zapachu.
Posiadają dwa knoty więc nie tunelują się i nie wymagają dodatkowych elementów wspomagających rozpuszczanie wosku (np. osłonki, klosze, nakładki). Są produkowane wyłącznie z najlepszej jakości komponentów więc są bezpieczne podczas codziennego palenia. Szybko wypełniają całe pomieszczenie pięknym i naturalnym zapachem, który na długo utrzymuję się w powietrzu.