Sposób na zimowe długie wieczory – świece, zapach i blask.

Dodano:2018-02-15
Kategorie:Inspiracje

Sposób na zimowe długie wieczory –  świece, zapach i blask. 

W długie zimowe wieczory dużo łatwiej niż latem o spadek nastroju, a smutki mają do nas duża krótszą drogę. Nie bez powodu mówi się, że w nocy wszystkie koty są czarne. Taka noc zaczyna się już popołudniem i trwa bardzo długo. Nieprzyjemne zimowe wieczory zaczynają się już właściwie… od samego rana, gdy ciemny, ponury poranek nie chce się wstać z łóżka. Brak energii, rozdrażnienie i smutek towarzyszą nam dużo częściej, gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja jakiejkolwiek aktywności

PARkUj ZA DARMO! (2)

 Jak pokonać chandrę lub zapobiec jej przyjściu?

Można pójść na zakupy, do kosmetyczki, umówić się na spotkanie z przyjaciółmi. Ale zawsze można też zadbać o przyjazne środowisko we własnym domu, uczynić go takim, by się chciało tam wrócić i w nim ładować baterie, nabrać energii. Na pewno sprawdzonym sposobem na pokonanie zimowych smutków są świece zapachowe. Ich blask rozjaśnia nie tylko pokój czy łazienkę, ale również – a może przede wszystkim – nasze wnętrze. Żywe światło świecy zapachowej pomaga w stworzeniu ciepłego i przytulnego klimatu, którego intuicyjnie, a często nieświadomie potrzebujemy jako sprzymierzeńca w nierównej walce z niesprzyjającą aurą.

 Zapachy przypominające lato i ciepło.

Nic tak nie pomnoży efektu z oglądania ulubionego serialu czy lektury książki, jak spokojne i ciepłe światło świecy o przyjemnym zapachu. Ponadto świece zapachowe służą bardzo różnorodną gama zapachów   -  które mogą  nas zabrać w miejsca, gdzie chciałoby się właśnie być.  W  ciemne wieczory idealnie sprawdza się zapachy takie jak: np. zapach  plaży ( Kringle Candle Beachside), oceanu i wydm ( Kringle Candle Lighthouse Point) zapach ogniska latem ( Kringle Candle Fireside).
Powstało wiele naukowych prac dowodzących, że działanie, wpływ powonienia ma nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie. Zapach ma w ludzkiej pamięci szczególne miejsce, jest przecież najbardziej trwałym i najsilniejszym śladem pamięciowym, który przywołuje wspomnienia. To najważniejszy, a jednocześnie bardzo niedoceniany zwykle zmysł, który ma bardzo duży wpływ na nastrój, czy atmosferę.

PARkUj ZA DARMO! (3)
Zapachem możemy przywołać wspomnienia z dzieciństwa.

Nuta wanilii przypomni nam rodzinną kuchnię z dzieciństwa, w której mama przygotowywała ciasto na nasze imieniny ( np. Kringle Candle Bakers Vanilla). Ta sama wanilia może przywołać wspomnienie świetnego wina, które długo leżakowało w dębowej beczce lub herbaty z rumem ( zapach Buttered Rum Toddy) Lista wspomnień może być zaskakująco długa i zawierać nie tylko dobrze znane obrazy, może też przywołać zdarzenia zapomniane, schowane głęboko w naszej pamięci. Ale zapachy świec mogą również wzmocnić doznania, których aktualnie byśmy sobie życzyli.  Choćby  dobywający się ze świecy ziemisty zapach cedru lub zapach gałązek świerka lub sosny  podpowiada wycieczkę do lasu  ( np Kringle Candle Balsam Fair  lub Blue Spruce  ) – to nieoceniona przeciwwaga do ponurej aury topniejącego śniegu i zimnego wiatru roznoszącego smutek między blokami osiedla czy ogródka, który z utęsknieniem czeka wiosennego powrotu do życia. W dżdżysty zimowy wieczór nawet najlepsze ciasto może stracić swoje smakowe atuty i nic tak nie przywróci jego wartości, jak sączący się dyskretnie zapach i blask  świecy  wypełniający powietrze.

PARkUj ZA DARMO! (4)

Zapachy na zimowe wieczory.

W zwykłej kąpieli można przywołać wspomnienie wakacji przy gorącym słońcu na piaszczystej plaży i szumiącym morzu, gdy wyobraźnia zostanie pobudzona odpowiednim zapachem, który również może być wywołany za sprawą świecy. Można mnożyć przykłady przy których zwykłe, codzienne małe radości mogą nabrać zupełnie nieoczekiwanego wymiaru dzięki towarzystwu świecy o wybranym zapachu. W wannie, na kanapie przy książce czy muzyce. Na długie zimowe wieczory, na smutek, na spadek nastroju – na pewno można szukać sprzymierzeńców w wyrafinowanych i wymagających dużych zabiegów przyjemności. Ale to wszystko mogą też zapewnić niepozorne, zapachowe świece. Może trudno o tym przekonać kogoś, kto ich jeszcze nie doświadczył. Ale kto raz ich spróbował, tego z pewnością nie trzeba przekonywać, jak nieocenionym przyjacielem mogą się okazać, gdy osacza nas smutek, chandra, czy pospolita nuda o którą tak łatwo przecież podczas zimowej aury nierozpieszczającej nas zwykle swoimi walorami takimi jak iskrzący się i skrzypiący pod butami miękki śnieg sypiący się z nieba.

Na zimowe smutki szczególnie polecamy:
PARkUj ZA DARMO! (1)na wybrane produkty

Copyright by KRINGLE CANDLE, 2017. All rights reserved.