Świece zapachowe na Walentynki

Dodano:2018-02-08
Kategorie:Inspiracje

W rankingu najszczęśliwszych społeczeństw na świecie palmę pierwszeństwa od wielu lat dzierży Dania. Dlaczego? Nie ma tam przecież zapierającego dech w piersiach kanionu, starożytnych budowli czy trzystu słonecznych dni w roku. Nie ma chyba wielu sławnych ludzi pochodzenia duńskiego, nie ma też żadnego sportowca z tego kraju, który zapadłby nam w pamięci. Co takiego mają mieszkańcy tego kraju, czego nie mamy? Na pewno dobrze zarabiają i czują się bezpiecznie, ale nie tylko aspekty ekonomiczne czy uwarunkowania społeczne decydują o tym, że ludzie są dla siebie nawzajem życzliwi. Duńczycy doceniają przyjemność i pożytek jaki płynie z używania na co dzień świec zapachowych i to ekskluzywnych świec zapachowych. Duże i małe świece, te z kolorowym pachnącym woskiem ale przede wszystkim  prestiżowe białe, ekskluzywne świece  – wszystko co ma knot jest przedmiotem pożądania mieszkańców Danii.

prezenty na walentynki

Węch – mistrz drugiego planu.

Trudno chyba o lepszy czas dla świec niż zima, gdy na zewnątrz mróz i najkrótsze dni w roku. Ponadto wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Skoro ten zwyczaj tak szybko zadomowił się w naszym kraju, to może również zakup świec z okazji święta zakochanych stanie się modny. Bo czy może być lepszy prezent dla ukochanej, niż wyrafinowany zestaw świec, najlepiej zapachowych? Trzeba pamiętać, że zapach jest często równie niedoceniony, jak światło świeczki. Dlaczego? Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego co widzimy i słyszymy, zaś wszelkie doznania związane z węchem są drugoplanowe. A przecież to z węchem związane są największe atawizmy i to od pierwszych chwil życia – naukowcy twierdzą, że specyficzny zapach sutka mamy pomaga odnaleźć noworodkowi miejsce, w którym znajduje się pożywienie. Nie trzeba dużo wysiłku by dowiedzieć się, że aż tysiąc genów koduje syntezę białek receptorowych dla substancji zapachowych albo że w nosie znajduje się sto receptorów rozpoznających zapachy.

nowa kolekcja

Pamiętasz ten zapach ?

Często nie zdajemy sobie sprawy z roli zmysłu powonienia w życiu. A przecież to właśnie zapachy najbardziej zapadają nam w pamięć i są najlepszym sposobem na przywołanie zdarzeń z przeszłości. Nieświadomie przypominamy sobie sceny z życia – zapach pierwszej otwartej książki, zapach pierwszych perfum , ale przede wszystkim zapach kochanej osoby – przykłady można mnożyć. Ale też należy powiększać ich zasób. Jednym z nich może być właśnie niezapomniany wieczór walentynkowy, który będzie się kojarzył zawsze, gdy poczujemy zapach świecy wówczas zapalonej. Ekskluzywny zapach na Walentynki, to nie tylko perfumy czy wyrafinowane wino.  Luksusowe świece zapachowe z pewnością będą bardzo wdzięcznym przedmiotem na podarunek z takiej okazji. Trudno o lepszy sposób na zbudowanie nastroju, jak dyskretny, piękny zapach ze świeczki, która jednocześnie jest niezwykłym źródłem światła. Pamiętajmy, że Mickiewicz pisał Pana Tadeusza przy kominku i świecach – taką wizję wieszcza przy pracy nie trudno sobie wyobrazić. A czy ktoś może sobie wyobrazić tego poetę piszącego to dzieło przy kaloryferze i świetle ergonomicznej żarówki, dodatkowo świecącej z sufitu?

PARkUj ZA DARMO!

Prezent na Walentynki.

Dlatego jeśli zastanawiasz się nad ekskluzywnym prezentem walentynkowym  - zasugerujemy  wybór zestawu świec zapachowych. Jedyny problem związany z taką decyzją może być taki, że jest w czym wybierać. A jeśli ktoś nie będzie wiedział na co się zdecydować może śmiało kierować się starą zasadą: nie wiesz co kupić, kup  ekskluzywne. W przypadku świec Kringle Candle wyższa cena zawsze oznacza najwyższą jakość  tak pod względem estetyki czy wzornictwa, jak też wierności typu zapachu jaki będziemy czuć. Ponadto, w przypadku prezentu na Walentynki, wybór świadczy nie tylko docenieniu obdarowanej osoby, ale też dyskretnie świadczy o tym, jak ważną osobą jest się dla swojej drugiej połowy. Jednocześnie mężczyzna wystawia sobie świadectwo gustu i smaku. Bo o tym, że pachnieć można – wręcz należy – ze smakiem, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Przecież to w smaku, jak pisał Zbigniew Herbert, są włókna duszy i chrząstki sumienia.

zapach miesiąca - 25%
newsletter