Wosk zapachowy - czym jest i jak z niego korzystać?

Dodano:2022-11-08

Czym są woski zapachowe?
To nic innego, jak specjalnie tworzone kostki zastygniętej oleiny nasączonej różnego rodzaju substancjami, najczęściej naturalnymi olejkami eterycznymi. Stworzony w ten sposób produkt może być sprzedawany w postaci kostki, a także innych kształtów: serca, tartaletki, gwiazdy czy muffinki.

1 WOSK BLOG 22

Jak korzystać z wosku zapachowego?
Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie aromatu, który najbardziej nam się spodoba. Każdy z nas ma swoje preferencje, dlatego nie sposób jednoznacznie polecić konkretnego modelu, który spodoba się każdemu. Możemy jednak zasugerować, że warto dobierać zapachy wosków pod aktualnie panującą aurę oraz porę roku. Świeże, lekkie nutymo bukietach cytrusowych i kwiatowych zdecydowanie lepiej sprawdzą się wiosną i latem, podczas gdy cięższe, słodszemnuty o bukietach korzennych i drzewnych zdecydowanie lepiej pasują do jesienno-zimowej aury.
Gdy już wybraliśmy produkt, którego aromat nam się podoba, czas na wybór niezbędnych akcesoriów. Aby skorzystać z niego będziemy bowiem potrzebować jeszcze kominka. Na rynku wybór mamy bardzo szeroki, od nowoczesnych białych i czarnych kształtów aż po bardziej klasyczne modele ceramiczne z różnymi zdobieniami. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. Gdy już jesteśmy gotowi, wosk wyjmujemy z opakowania i umieszczamy w górnej części kominka. W dolnej natomiast umieszczamy małą świeczkę tealight i zapalamy ją zapalniczką lub zapałkami. Teraz pozostaje nam już
tylko czekać aż kostka zacznie się rozpuszczać i uwalniać aromaty, które wypełnią całe nasze wnętrze. Wielu producentów proponuje także kominki elektryczne – jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą cieszyć się pięknym zapachem w swoim domu bez użycia ognia.


1 WOSK BLOG 22